Штоллен

Штоллен

Спочатку штоллен випікали під час Різдвяного посту, тому тісто замішували на воді з додаванням ріпакової олії. У 1491 році німецькі дворяни домоглися дозволу від Папи Інокентія VIII замінити в цьому рецепті рапсове масло вершковим. Пізніше рецепт удосконалили і стали додавати в тісто горіхи та сушені фрукти.

Час приготування – 50 хвилин + охолодження.

Інгредієнти на 10 порцій

борошно пшеничне – 1,3 кг
молоко – 400 г
дріжджі пресовані – 50 г
цукор – 130 г
масло вершкове – 200 г
цукор ванільний – 1 ч. ложка
цедра лимона терта – 1 ч. ложка
сіль

Для начинки

коринка – 500 г
цукати – 200 г
ром – 125 г
мигдаль обсмажений – 100 г

Для оформлення

масло вершкове 4 ст. ложки
цукрова пудра 100 г

Приготування

Для начинки коринку і дрібно нарізані цукати залийте ромом і витримайте 1 годину.

Для опари дріжджі розведіть теплим молоком, додайте частину цукру і половину просіяного борошна. Опару накрийте серветкою і поставте в тепле місце на 20-30 хвилин.

Коли опара збільшиться в об’ємі, додайте цукор, що залишився, ванільний цукор, цедру і щіпку солі. Невеликими порціями при помішуванні всипте борошно, що залишилося, потім введіть розм’якшене масло і замісіть тісто. Накрийте його серветкою і витримайте в теплому місці протягом години, поки об’єм тіста не збільшиться вдвічі. Після цього зробіть обминку і знову дайте тісту піднятися.

На посипаній борошном дошці розкачайте тісто в круглий пласт товщиною 2 см. Зверху викладіть обсушені цукати і родзинки, рубаний мигдаль. Краї тіста загорніть до середини, накриваючи начинку. Місіть тісто до тих пір, поки начинка не розподілиться по ньому рівномірно.

Тісто розкачайте в прямокутник, один довгий край якого підверніть, заходячи за середину, і накрийте (але не до кінця) другим довгим краєм. Надайте виробу овальну форму.

Штоллен укладіть на змащене маслом деко, накрийте серветкою і дайте йому розстоятися 1 годину.

Випікайте штоллен 1 годину 30 хвилин при 180°С, не допускаючи підгоряння.

Гарячий штоллен рясно змастіть розтопленим маслом і посипте цукровою пудрою так, щоб його поверхня стала білою.

Подобається допис? Поділіться з друзями: