Продукти, які допоможуть нормалізувати сон

Продукти, які допоможуть  нормалізувати сон

Щоб нормалізувати сон, потрібно дотримуватися певного розпорядку дня, їсти в одні і ті ж години і включати в меню корисні продукти. З настанням темряви в організмі починає вироблятися мелатонін і нас починає хилити в сон. Для того, щоб цей гормон вироблявся в необхідних кількостях, нам необхідні деякі речовини – амінокислота триптофан, цукор та інші.

Мед
Мед, який містить велику кількість мінеральних речовин, які допомагають нормалізувати стан нервової системи, також є прекрасним засобом при безсонні. Одну-дві чайні ложки меду додайте до склянки молока або чаю з ромашкою, приймайте за 20-30 хвилин до сну.

Шоколад з йогуртом
Знежирений йогурт у поєднанні з шоколадом – ефективний засіб при безсонні. Завдяки вмісту в цих продуктах речовин – цукру, який покращує транспортування триптофану, що перетворюється в серотонін – гормон щастя і іншим, – шоколад з йогуртом діють на організм людини розслаблююче.

Рис
Завдяки високому глікемічному індексу рис збільшує вироблення триптофану, що нормалізує сон.

Відмовтеся від кави, чорного чаю, коли, які містять кофеїн, що активізує нервову систему.

Відмовтеся від спиртного. Близько 20% людей, які страждають безсонням, вживають спиртне, щоб заснути. Однак алкоголь викликає порушення сну і знижує його якість. Крім того, спиртні напої викликають зміни співвідношення циклів сну і неспання.

Слідкуйте за своєю вагою. При зниженні маси тіла навіть на 5% у людей із зайвою вагою не тільки поліпшується настрій, але і нормалізується сон – зокрема, його тривалість збільшується на 22 хвилини.

Подобається допис? Поділіться з друзями: