Як почати свій ранок з правильного сніданку?

Як почати свій ранок з правильного сніданку?

Ні для кого не секрет, що сніданок – найважливіший, найосновніший і найкорисніший для організму прийом їжі за весь день. Науково доведено, що сніданок людини – це ні що інше, як зарядка енергією на весь день. Як з’ясували медики, за статистикою, люди, які часто пропускають сніданки, найбільш схильні до ожиріння, проблем з цукром, мають ослаблений імунітет. Однак це зовсім не означає, що потрібно об’їдатися вранці всім, що потрапляє під руку, щоб бути енергійним і здоровим. Варто розібратися – який же сніданок був би не тільки правильним, а й корисним?

Сніданок можна підібрати індивідуально для кожної людини, в залежності від його способу життя, часу вранці на приготування і планів на день. Але існують певні рекомендації дієтологів, дотримуватися яких буде не важко.

  • Сніданок повинен бути вуглеводним або ж вуглеводно-білковим. Це не означає, що в ньому повинні бути тільки вуглеводи, але краще, якщо вони будуть переважати. Вважається, що вуглеводну їжу найкраще приймати в першій половині дня, тому що вона дає найбільшу кількість енергії.
  • Вуглеводи повинні бути корисними. Не можна снідати чіпсами, сухариками, іншим харчовим шлаком. Не можна переборщувати з жирами на сніданок. Необхідні вуглеводи – це корисні. Вони бувають складними і простими. Складні вуглеводи – це каші, такі як гречана, вівсяна, перлова. Прості – це фрукти і овочі, які містять фруктозу, що дає швидкий приплив енергії.
  • Сніданок повинен бути найбільшим і ситним прийомом їжі за день, при цьому необхідно, щоб він був збалансованим. А ще не можна забувати про те, що сніданок повинен піднімати ваш настрій! Інакше, яка користь від того, що ви з його допомогою отримуєте заряд на день? Цей заряд просто повинен бути позитивним!

Чудовим прикладом корисного сніданку служить вівсяна або ж гречана каша. Розбавити складні вуглеводи правильно буде простими – свіжими фруктами і овочами. Корисно буде додати що-небудь з молочних і кисломолочних продуктів. Також вранці вважається правильним вживати злаки (хліб, хлібці, висівки) і м’ясо, птицю, але це не обов’язкова і не основна частина сніданку. Приклад правильного сніданку:

  1. Вівсяна або гречана каша.
  2. Омлет з овочами (білковий).
  3. Сир з зеленню.

Після якогось часу після сніданку, потрібно згадати про перекус. Прекрасним перекусом може стати або кефір з сухофруктами, або овочевий салат, або йогурт на ваш смак.

Ранковий прийом їжі – це чудовий привід скористатися фантазією. Підбір правильного сніданку – перший крок до того, щоб залишатися не тільки гарною, але і здоровою кожен день без винятків!

Яким повинен бути сніданок: відео

Подобається допис? Поділіться з друзями: