Що небезпечніше для гіпертоніків – сіль чи цукор?

Що небезпечніше для гіпертоніків - сіль чи цукор?

Поширена думка, що сіль підвищує артеріальний тиск. Надмірне споживання солі викликає розвиток серцево-судинних захворювань, затримку рідини в організмі, накопичення токсинів, загострення хвороб нирок і навіть розвиток злоякісних пухлин. Однак у людей, які обмежують споживання солі, тиск знижується ненабагато.

Як з’ясувалося, цукор підвищує його набагато значніше. Тому тим, хто страждає гіпертонією, слід передусім обмежити його споживання. У тих, хто споживає понад 74 г. фруктози, тиск на 30% частіше перевищує поріг в 140 на 90 мм рт. ст. і на 77% частіше – в 160 на 100 мм рт. ст.

Норма споживання цукру для чоловіків становить 70 г. (при добовій калорійності раціону 2800 ккал), для жінок – 50 г. (при 2500 ккал), для дітей ці показники ще нижчі. Оптимальною ж вважається доза цукру, що складає менше 10% від добової кількості калорій. Втім, медики радять знизити цей показник до 5%. Цукор викликає розвиток серцево-судинних захворювань, діабету і появу зайвої ваги. Не менше, ніж цукор, небезпечний кукурудзяний сироп, який містить велику кількість фруктози.

Подобається допис? Поділіться з друзями: