Ці яскраво-жовті плоди допомагають нам зміцнити імунітет і заповнити нестачу корисних речовин в раціоні. Лимони допомагають при застуді, авітамінозі, цинзі, ангіні, вони здатні швидко зняти втому і головний біль, підвищують імунітет. Тому їх широко використовують не тільки в кулінарії, а й в медицині. Дана стаття про те, як використовувати лимони і лимонну кислоту в домашньому господарстві.
Лимонна кислота – харчова добавка Е330 – відноситься до органічних кислот (її багато в цитрусових, ягодах, хвої) і є природним консервантом. Вважається, що вона не має шкідливого впливу на здоров’я людини, якщо не використовувати її у великих кількостях.
Як легше вичавити сік з лимона?
Промийте плід, потім розріжте його навпіл і оберніть шматочком марлі у вигляді «мішечка». Завдяки цьому кісточки не потраплять в сік.
Чистимо посуд і столові прилади
Щоб очистити столові прилади зі срібла, прокип’ятіть їх у воді, додавши лимонну кислоту (1 пакетик на 1 л води), а потім промийте проточною водою. Таким же чином можна очистити та інші вироби з срібла: кільця, ланцюжки, монети і т. п.
За допомогою лимонної кислоти можна очистити від накипу чайник. Заповніть його холодною водою на 2/3, всипте трохи більше 1/2 пакету лимонної кислоти. Нагрійте чайник і дайте воді покипіти 4-5 хвилин, потім злийте її і, знову наповнивши чайник чистою водою, ще раз прокип’ятіть. Якщо накип все ж залишилася, повторіть процедуру ще раз. Такий спосіб підходить і для електричних, і для звичайних чайників.
Видаляємо плями
Видалити темні плями на столових приладах можна, почистивши їх лимонним соком, а потім протерши шерстяною ганчірочкою. Металеві каструлі знову стануть блискучими, якщо потерти їх шкіркою лимона з невеликою кількістю м’якоті, а потім сполоснути водою.
Лимонний сік – прекрасний засіб для видалення плям з одягу. Плями від фломастера можна вивести, нанісши на тканину суміш лимонного соку і кухонної солі. Потріть пляму, потім виперіть тканину.
Щоб видалити з одягу плями від крові або іржі, полийте забруднені ділянки лимонним соком, посипте сіллю і покладіть річ на сонці. Через кілька годин виперіть її. Подібним чином, тільки без солі, видаляють з тканин плями від вина чи пива. Після обробки тканину потрібно випрати і прополоскати в холодній воді.
Білі речі пожовкли? Не біда. Прокип’ятіть їх у воді з додаванням лимонного соку, і вони знову стануть білими.
За допомогою розчину лимонного соку можна видалити за лінолеуму плями від іржі, цвілі або свіжої трави.
Освіжаємо повітря
Щоб освіжити повітря на кухні або в кімнаті, спаліть в приміщенні суху лимонну скориночку. Щоб позбутися від неприємних запахів в холодильнику, покладіть на одну з полиць розрізаний навпіл лимон. Запах в духовці зникне, якщо прокип’ятити в ній каструлю з водою, додавши лимонні скоринки.
Лимон допоможе позбутися й від запаху в мікрохвильовій печі. Покладіть кілька часточок лимона в чашку, залийте водою і поставте в мікрохвильовку; включіть її на 2 хвилини на повну потужність.
Дошка, на якій обробляють рибу, не просочиться запахом, якщо попередньо протерти її лимоном.
Якщо після обробки цибулі, часнику або риби ваші руки мають запах цих продуктів, протріть руки скибочкою лимона.