Вітаміни: в яких продуктах вони містяться

Вітаміни: в яких продуктах вони містяться

Вітамін А сприяє росту і регенерації тканин, підвищує імунітет. Його багато в жирній рибі, печінці риб, молочних продуктах, вершковому маслі, яєчному жовтку, моркві, шпинаті, гарбузі, шипшині, обліписі.

Вітаміни групи В стимулюють роботу мозку, необхідні для підтримки роботи серцево-судинної і нервової систем, шлунково-кишкового тракту. Вітамінів групи В багато в дріжджах, бобових, м’ясі, рибі, печінці, хлібних злаках, горіхах.

Протистояти різним інфекціям організму допомагає вітамін В3. Фахівці стверджують, що він діє навіть ефективніше антибіотиків! У яких продуктах його особливо багато? Це м’ясо, печінка, нирки, гриби, кисломолочні продукти, зернові, житній хліб, бобові, арахіс, насіння соняшнику.

Вітамін С (аскорбінова кислота) необхідний для нормального росту і розвитку організму, підтримки хорошого імунітету. Продукти: шипшина, цитрусові, капуста, солодкий перець, зелень петрушки.

Вітамін D сприяє формуванню кісткової системи і зубів. Вчені з’ясували, що він на 50% знижує ризик розвитку карієсу. Вітаміну D багато в печінці риб, жирній рибі, риб’ячому жирі, молочних продуктах, сирі, яйцях, грибах. Вітамін D також утворюється в організмі під впливом сонячного світла. Щоб отримати необхідну дозу цього вітаміну, дитині потрібно випивати дві чашки молока в день.

Вітамін Е є одним з найбільш сильних природних антиоксидантів. Він допомагає організму протистояти інфекціям, необхідний для нормальної роботи нервової системи. В організмі людини цей вітамін не утворюється. Продукти: яєчний жовток, брюссельська капуста, бобові, проросла пшениця, рослинне масло, шипшина, обліпиха, насіння соняшнику, арахіс, мигдаль.

Вітамін F – поліненасичені жирні кислоти, які ми отримуємо з їжі. Цей вітамін покращує кровопостачання, зміцнює судини; він необхідний також для засвоєння інших вітамінів. Продукти: риб’ячий жир, оливкова олія, сухофрукти, горіхи.

Навесні, щоб уникнути гіповітамінозу, дієтологи радять включати в раціон м’ясо, рибу, печінку, бобові, горіхи, насіння соняшнику, овочі та фрукти червоного і оранжевого кольору, зелень.

Подобається допис? Поділіться з друзями: