Поради як правильно консервувати

 Поради як правильно консервувати

Щоб домашні консерви вийшли смачними і добре зберігалися, дотримуйтесь основних правила їх приготування.

1. Використовуйте якісну сировину. Плоди збирайте в суху погоду, вручну, щоб уникнути механічних пошкоджень. Фрукти, ягоди або овочі сортуйте в залежності від розміру та ступеню зрілості. При цьому враховуйте, як ви будете їх консервувати – цілими або нарізаними на шматочки, адже плоди або їх шматочки однакового розміру і виглядають, і готуються краще.

2. Ретельно промивайте плоди, краще під проточною водою. Ягоди, щоб вони не пом’ялися, мийте в ситі або друшляку, занурюючи в ємність з водою. Сильно забруднені овочі мийте м’якою щіткою. Промиті плоди обсушуйте, виклавши на сито, решітку, тканину або чистий папір.

3. Використовуйте тільки чисту тару. Це відноситься і до дерев’яного барила (його промийте і обшпарте), і до скляних банок. Промийте їх, потім стерилізуйте. Це можна зробити над каструлею, накритою спеціальною кришкою з отворами для горлечок банок, або над чайником, витримавши банку над киплячою водою догори дном 10-15 хвилин (залежно від об’єму ємності). Можна стерилізувати банки в духовці, встановивши їх на деко і витримавши близько півгодини при 120-150 °С. Багато господинь навчилися стерилізувати банки в мікрохвильових печах, пароварках і аерогрилях.

4. Для закривання банок можна використовувати скляні та жерстяні (бажано лаковані) кришки. Перед закриванням банок стерилізуйте кришки в киплячій воді не менше 5-10 хвилин.

5. Укладайте плоди в банки як можна щільніше. Наприклад, нижній ряд огірків в скляній трилітровій банці можна встановити вертикально, а зверху щільно укласти огірки дрібніші. При такому укладанні огірки і помідори займуть близько 60-70% об’єму банки, а решту місця залишиться для заливки.

6. Щоб варення або джем при зберіганні не покрилися цвіллю, в кожну банку під поліетиленову кришку покладіть кружальце щільного паперу (пергаменту), рясно змочене горілкою. Можна засипати поверхність варення цукром шаром близько 1 см.

7. Періодично перевіряйте якість домашніх консервів (за зовнішнім виглядом). Якщо у герметично закупорених консервів з’явилися ознаки псування (здулися кришки, утворилася піна), їх краще викинути.

Подобається допис? Поділіться з друзями: