Котлети – це, як правило, м’ясні страви з фаршу. Але котлети можна готувати не тільки з м’яса або фаршу. Бувають печінкові котлети, рибні, овочеві, наприклад, з капусти, картоплі, моркви або кабачків.
Найчастіше котлети смажать, але можна приготувати котлети в духовці. Існують і парові котлети. Якщо вам хочеться приготувати котлети на пару, ви можете приготувати котлети в пароварці. Але як би ви не готували котлети, найсмачніші котлети – це домашні котлети. Тому що в них мало хліба і багато любові. Хоча якщо ви запитаєте грамотного кухаря, як приготувати котлети, він відповість, що дуже важливо зберегти м’ясний сік. Саме для цього в котлети і додають трохи хліба.
Але як би ви не готували котлетки, потрібно дотримуватися деяких правил, які зроблять їх дійсно соковитими, ніжними і дуже-дуже смачними.
Найкраще готувати фарш не з одного сорту м’яса, а з декількох. Уміло підібрані комбінації – секрет неповторного смаку.
Сучасний вибір кухонної техніки може збити з пантелику будь-кого, але для приготування фаршу краще всього використовувати м’ясорубку. І, звичайно, приготований фарш краще не заморожувати – так він втратить всю свою ніжність.
Класичні котлети готують з додаванням хліба. Використовуйте попередньо підсушений хліб – з нього при замочуванні вийде більше клейковини. Замочувати хліб краще в молоці, в гіршому випадку – в кип’яченій воді, щоб котлети не розповзався на сковороді і зберегли більше соку всередині.
Неодмінно додавайте в фарш цибулю, перекручену через м’ясорубку або дуже дрібно нарізану. Смак цибулі додасть котлетам пікантності, а сік зробить їх соковитими і м’якими. Можна також додати дрібно нарубану зелень і часник, продавлений через спеціальне сито.
Дехто вважає що краще додавати в котлети трохи овочів – натерту сиру або варену картоплю і моркву. Деякі люблять додавати сир. Але це робить їх абсолютно іншою стравою. Втім, теж досить смачною.
Ще один секрет м’якості і легкості котлет в додаванні невеликого шматочка вершкового масла в серединку кожної котлетки перед їх приготуванням. Спробуйте – і ви відразу побачите велику різницю.
Вважається, що яйця “зв’язують” фарш, проте одночасно вони надають йому жорсткості. Для того щоб використати тільки позитивні властивості яєць, відокремлюйте жовтки від білків – в фарш кладіть тільки білки. І краще збиті.
Для того щоб котлети стали повітряними, багато хто “відбиває” фарш – беруть в руки фарш і кидають його на стіл. Цю операцію також можна замінити ретельним замішуваннням фаршу – не менше 10-15 хвилин – ефект буде той самий.
Готують котлети на сковороді в добре розігрітій олії. Залиште сковороду відкритою – і котлети вийдуть підсмаженими, накрийте кришкою – і вони збережуть весь свій сік.
Подавайте котлети гарячими і смажте їх рівно стільки, скільки потрібно. Готові котлети в розрізі повинні бути сіруватого кольору, не червоного і не рожевого. Замість того щоб розігрівати залишки, краще збережіть в холодильнику трохи фаршу – і ви швидко підсмажте котлетки прямо до столу.