Гусак з яблуками і часником

Гусак з яблуками і часником

Жирне м’ясо гусака також вважається не таким дієтичним, як м’ясо курки або індички. Але і з цієї птиці можна приготувати чимало смачних новорічних страв: холодець, солянку, паштет та інші. Різдвяна класика – запечений гусак. Цю птицю можна просто запекти цілком, а можна нафарширувати антонівськими яблуками, грушами з медом і прянощами, гречаною кашею з грибами або будь-якими іншими продуктами.

Час приготування – 3 години

Інгредієнти на 6 порцій

гусак – 1 шт.
яблука антонівка – 1 кг
часник – 2 зубчики
сіль

Приготування

Гусака обсушіть, посоліть всередині і зовні, натріть часником.

Кілька яблук, видаливши насінну коробочку, очистіть від шкірки, потім розріжте на четвертинки.

Гусака начиніть підготовленими яблуками, покладіть на деко спинкою вниз і запікайте 2 -3 години.

У процесі смаження періодично поливайте гусака сочком, виділяється.

Окремо для гарніру запечіть яблука, що залишилися.

Готового гусака викладіть на блюдо, гарніруйте печеними яблуками. Оформіть блюдо фруктами, ягодами і зеленню.

М’ясо качки відноситься до темних видів м’яса. І хоча воно вважається не настільки дієтичним, як біле, воно містить чимало корисних речовин (білків, вітамінів, мінеральних солей) і виходить дуже смачним. Качку варять, смажать, тушкують і запікають, фарширують крупами, овочами або фруктами. Традиційні страви різдвяного столу – качка з яблуками, з рисом і курагою або з гречаною кашею і грибами. Не варто смажити таке м’ясо занадто довго, інакше воно стане жорстким. Якщо качку запікають цілком, її час від часу поливають сочком, що при цьому виділяється.

До основних страв з качки і гуски подають гарніри з кислуватим смаком: тушковану квашену капусту, мариновані фрукти і ягоди, кислі яблука. Зазвичай птицю подають, вже поділивши на порційні шматки. Взагалі, оброблення великого гусака або індички за столом – це справжнє кулінарне шоу. Як його краще організувати – вирішувати вам.

Зрештою, можна майстерно розрізати птицю і потім знову надати їй форму цілої – вона і стіл прикрасить, і в самий відповідальний момент не створить господині проблем з оброблення.

Розкладаючи індичку, на кожну тарілку бажано покласти по два шматки – білий (від грудки) і темний (від ніжки).

Такі новорічні страви цілком заслуговують доброго вина і красивого посуду і, звичайно ж, чудову компанію . Готуйте улюблені страви, кличте гостей і домашніх і отримуйте від усього цього задоволення!

Подобається допис? Поділіться з друзями: