Різноманітний раціон може привести до ожиріння

Різноманітний раціон може привести до ожиріння

Ще недавно дієтологи стверджували, що наш раціон повинен бути максимально різноманітним, тому що організм повинен отримувати всі корисні речовини (білки, жири, вуглеводи, вітаміни, мінеральні солі, амінокислоти, жирні кислоти, біологічно активні речовини, воду) в потрібних кількостях. Проте нещодавно фахівці з’ясували, що різноманітний раціон не так вже корисний, оскільки може призвести до появи зайвої ваги і навіть до ожиріння.

Вчені провели досліди на гризунах, яких розділили на три групи. Одна з них харчувалася продуктами з низьким вмістом жирів, інша – жирною їжею, а третьою давали продукти з різних категорій. Після закінчення експерименту виявилося, що найбільша прибавка у вазі відзначалася не у мишей, які їли жирну їжу, а у тварин, в раціон яких включали різні види продуктів.

У людей, які постійно їдять продукти з різним вмістом жирів, також вище ризик появи зайвої ваги, – стверджують учені. Коли люди прагнуть урізноманітнити свій раціон, вони намагаються з’їсти більше різних блюд, калорійність яких важко підрахувати. Це призводить до збільшення споживаної їжі і викликає появу зайвої ваги.

Подобається допис? Поділіться з друзями: